Kalite ekip işidir... Avrupa Yakası: 0 212 855 07 34 Anadolu Yakası: 0 216 365 61 62

TSE-HYB Hizmet Yeterlilik Belgesi

TSE-HYB Hizmet Yeterlilik Belgesi

TSE-HYB Belgesi Nedir? Kısaca Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi hizmet üreten sektörlerde, işyerleri, kurum veya kuruluşların verdiği hizmetlerin yeterliliğinin, ilgili Türk Standardına ve/veya Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanmış olan kriterlere uygunluğunu gösteren ve akit edilen sözleşme ile kullanılabilen geçerliliği 1 yıl olan belgedir. Bu belge tüketiciye verilecek hizmetlerin ve çeşitli işyerlerinin mevzuata uygunluğunu, imkan ve kabiliyetlerinin yeterliliğini gösterir.

Dolayısıyla Hizmet Yeterlilik Belgesi firmanın vermiş olduğu hizmette alt yapı, personel, makine ekipman olarak yeterli olduğunu ifade eden kalite belgesi olarak ortaya çıkmaktadır.

Özellikle bazı sektörlerde müşteri tarafından talep edilen HYB Belgesi alım işlemleri zorlu süreçleri beraberinde getirmektedir. Üyelik işlemleri, standart alımı, standardın yorumlanması ve gereklerinin tespit edilmesi, bu gerekliliklerin firmaya uygulanması, TSE’ye başvuru, denetim ve belgelendirme işlemleri ciddi şekilde takip edilip sonuçlandırılması gereken süreçlerdir.

Ekip kalite danışmanlık, standardın firma adına alınması, standart gerekliliklerinin firmaya uygulanması için eğitim ve danışmanlık verilmesi, TSE 'ye firma adına belge başvurularının yapılması gibi hizmetleri sunmaktadır. HYB Belgesi nedir, HYB Belgesi nasıl alınır soruları için aşağıdaki konular yardımcı olacaktır.

TSE-HYB Belge Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

1- Başvuru sahibi firmanın yasal statüsünü gösteren resmi bir belge. (Sicil Gazetesi, Vergi Levhası)
2- Başvuru sahibi firmayı temsile yetkili olan kişinin/kişilerin imza sirküleri
3- Avans dekontu

 

İlgili Konular :

HYB Belgesi Nasıl Alınır?
12257 Öğrenci ve Personel Taşıma Hizmetleri – Genel Kurallar
TS 13805 Karayolu Motorlu Taşıtları Test Merkezleri İçin Kurallar (Oto Ekspertiz Hizmetleri İçin)

 

 

Etiketler : TSE-HYB Nedir?, TSE-HYB Belgesi, TSE-HYB Belgesi Nedir?, HYB Belgesi Nedir?, HYB Belgesi Nasıl Alınır?, Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi, Hizmet Yeterlilik Belgesi, HYB Belgesi, TSE, TSE-HYB Belge

HİZMETLER

İletişim: Ekip Kalite Danışmanlık Eğitim Denetim ve Patent Hizmetleri Ltd. Şti.

Anadolu Yakası Telefon: 0216 365 61 62

Avrupa Yakası Telefon: 0212 855 07 34

E-mail: info@ekipkalite.com

Adres Detayı: