Kalite ekip işidir... Avrupa Yakası: 0 212 855 07 34 Anadolu Yakası: 0 216 365 61 62

TSE Belgesi

TSE Belgesi

Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi; Türk Standardı bulunan konularda, söz konusu ürünlerinin ilgili Türk Standardına uygunluğunu belirten ve TSE Markası kullanma hakkı veren belgedir. Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi; Standardı bulunan konularda, ürünlerin bu standartlara uygun olarak üretildiğini test ve deneylerinin yapıldığını ve güvenilirliğini ispat eder.

TSE Belgesi danışmanlık hizmeti kapsamında, firmanın üyelik işlemleri, standart alımı, standardın yorumlanması ve gereklerinin tespit edilmesi, laboratuvar ve ürün test gereklilikleri, bu gerekliliklerin firmaya uygulanması hizmetleri verilmektedir.

Yine test talimatlarının oluşturulması tutulacak kayıtların belirlenmesi ve tüm dokümantasyonun hazırlanması gerekmektedir. Tüm bu çalışmalardan sonra TSE ’ye başvuru, denetim ve belgelendirme süreçleri tarafımızca takip edilmelidir.

TSEK Belgesi

Kalite Uygunluk Belgesi; Türk Standartları bulunmayan konularda firmaların söz konusu ürünlerinin ilgili uluslararası standartlar, benzeri Türk Standartları, diğer ülkelerin milli standartları, teknik literatür esas alınarak Türk Standartları Enstitüsü tarafından kabul edilen Kalite Faktör ve Değerlerine uygunluğunu belirten ve TSEK Markası kullanma hakkı verilen belgedir.

TSE Belge Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

1- Başvuru sahibi firmanın yasal statüsünü gösteren resmi bir belge. (Sicil Gazetesi, Vergi Levhası)
2- Başvuru sahibi firmayı temsile yetkili olan kişinin/kişilerin imza sirküleri
3- Marka tescil belgesi
4- Başvuru sahibi kuruluş ile üretici kuruluş birbirinden farklı ise, aralarında yapılan sözleşme.
5- Avans dekontu

 

 

Etiketler : TSE Belgesi, Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi, TSE Markası, TSE Sertifikası

HİZMETLER

İletişim: Ekip Kalite Danışmanlık Eğitim Denetim ve Patent Hizmetleri Ltd. Şti.

Anadolu Yakası Telefon: 0216 365 61 62

Avrupa Yakası Telefon: 0212 855 07 34

E-mail: info@ekipkalite.com

Adres Detayı: